İbn Haldun Üniversitesi

/İbn Haldun Üniversitesi
İbn Haldun Üniversitesi 2018-06-19T14:11:51+00:00

Bir üniversite düşle!

Bir üniversite düşle! Alanının en iyi isimlerinden oluşan güçlü bir akademik kadrosu ve bu akademisyenlerle rahatlıkla iletişim kurabileceğin samimi bir ortamı olsun. Yüzlerce kişinin derse girdiği amfi salonlarında kaybolmak yerine mâkul sayıda öğrencinin olduğu, teknolojik olanaklarla teçhiz edilmiş sınıflarda öğrenmeni kolaylaştıracak bire bir eğitim olanakları olsun.

Bir üniversite düşle! Sadece Batı’ya ait bilim insanları ve fikirlerinin değil, hem Batı’nın hem de Doğu’nun bilim hazinesinin karşılaştırmalı olarak öğretildiği, evrensel bir eğitim kurumu olsun. Bir yanda Durkheim, Freud, Weber gibi Batılı bilim insanlarının fikirleri öğretilirken diğer yandan İbn Haldun, Gazzali ve İbn Rüşd öğretilsin. Bunları mukayese etmek, sentezleyerek yeni fikirler üretmek ise sana kalsın.

Bir üniversite düşle! Öğrenci merkezli eğitim anlayışının esas alındığı sıcacık bir aile ortamı olsun. Güler yüzlü akademik ve idari kadrosu ile sana değer verilsin. Her şey senin daha iyi bir eğitim görmen ve kendini geliştirmen için tasarlanmış olsun. Meselâ “sen barınma, geçinme ve ulaşım masraflarını düşünme,  sadece eğitimine odaklan” diye sana burs, yurt ve servis olanakları sağlasın.

Bir üniversite düşle! Kampüsünde Dünya’nın dört bir yanından gelen birbirinden farklı kültürlere sahip arkadaşların olsun. Etkin dil eğitimi sayesinde mezun olduğunda en az iki yabancı dilin olsun. Teori ile pratiği birleştirecek müfredatı, staj programları ve networku ile senin geç kalmadan saha çalışmalarında var olmanı sağlasın. Bunun yanında dil öğrenimi, lisansüstü eğitim ve staj fırsatları için sana yurt dışına çıkma imkânları sağlasın.

Düşlerini süsleyen o üniversite uzaklarda değil!

İbn Haldun Üniversitesi, verdiği eğitimin kalitesi, öğrencilerine sağladığı geniş olanaklar ve yürüttüğü araştırma projeleri ile Türkiye’de ve dünyada etkin bir “araştırma üniversitesi” olarak öne çıkma yolunda ilerliyor. Bizimle yürümeye hazır mısın?

Lisans Programlarımız