İbn Haldun Üniversitesi

Bir üniversite düşle!

İbn Haldun Üniversitesi, verdiği eğitimin kalitesi ve yürüttüğü araştırma projeleri ile Türkiye’de ve dünyada bir “araştırma üniversitesi” olarak öne çıkmayı hedeflemektedir. İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) bir vakıf üniversitesidir. Ana kampüsümüz olan Başakşehir yerleşkemize ek olarak, 2018-2019 Akademik Yılından itibaren Süleymaniye ve Bakırköy Taş Mektep yerleşkelerinde de eğitimler başlamıştır. Temeli Ekim-2018’de atılan İbn Haldun Külliyesi ise, Osmanlı medrese mimarisi örnek alınarak Başakşehir’de inşa edilmektedir. Yeni kampüsümüzde 2020-2021 Akademik Yılı başı itibariyle eğitimlerin bir kısmının başlaması ile; İbn Haldun Üniversitesi tam bir “kampüs üniversitesi” olacaktır.

İHÜ bünyesinde aşağıdaki fakülteler bulunmaktadır:

Hukuk Fakültesi
İslami İlimler Fakültesi
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Eğitim Fakültesi
İletişim Fakültesi
Yönetim Bilimleri Fakültesi

İHÜ’de eğitim dilleri Türkçe, Arapça ve İngilizce’dir. Bunun dışında, Almanca, İspanyolca, Rusça ve Fransızca gibi Batı dillerinin yanında Çince ve Malayca gibi Doğu dilleri de seçmeli olarak öğretilmektedir.

İHÜ öğrencilerinin % 30’u uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Bu oranın gelecek yıllarda daha da artırılması planlanmaktadır. Uluslararası öğrencilere Türkçe hazırlık eğitimi verilmektedir.