Yerleşkeler

Başakşehir Yerleşkesi

İbn Haldun Üniversitesi, “Gelenekli Yenilikçilik” anlayışıyla sürdürdüğü eğitim faaliyetlerini, eğitimin amacına ve ruhuna uygun mekanlarda verdiği eğitimlerle taçlandırıyor.

Süleymaniye Yerleşkesi

Süleymaniye Külliyesi’ndeki 450 yıllık tarihi medreseler, İbn Haldun Üniversitesi tarafından ihya edildi. 3 Ekim 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Süleymaniye Yerleşkesinde yer alan Mülazimler Medresesi, Darulhadis, Darulkurra, Medrese-i Salis ve İmaret binaları; Üniversiteye bağlı Medeniyetler İttifakı Enstitüsü, İslami İlimler Fakültesi, İslami İlimler Enstitüsü ile Onur Programı’na ev sahipliği yapıyor.

Bakırköy Taş Mektep Yerleşkesi

Bakırköy’ün merkezi bir noktasında yer alan Taş Mektep, Osmanlı Bankasının kurucularından ve şehircilik uzmanı Fransız asıllı Kont Alléon tarafından yaptırıldı. Tuğla ve kiremitleri Marsilya’dan gemiyle getirtilen ve 1865 yılında inşasına başlanan yapı, 1874 yılında tamamlandı.

Amerika Ofisi

2018 yılında İngilizce hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için ABD' de Yaz Okulu gerçekleştirildi.

İbn Haldun Külliyesi

Yeni kampüsümüzde 2020-2021 Akademik Yılı başı itibariyle eğitimlerin bir kısmının başlaması ile; İbn Haldun Üniversitesi tam bir “kampüs üniversitesi” olacaktır.