Zirve Hakkında

Bilirsin “Zeki ve başarılı öğrenciler tıp ve mühendislik gibi bölümlerde okumalıdır.” diye geçmişten günümüze süregelen bir algı vardır. Aileler tarafından benimsenen ve ısrarla uygulanan bu yönelim, aslında bir toplum için en az fen bilimleri kadar gerekli olan sosyal bilimleri küçümseme veya yok sayma anlamı taşıyor. Sosyal bilimler alanında yetenekleri olan öğrencilerin kendilerine uygun bölümlerde eğitim görerek insanlığa faydalı olabilmeleri için bu kalıplaşmış düşünceden artık vazgeçilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’nin önemi işte tam da burada başlıyor. Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ni, geleceği sosyal bilimlerde gördüğümüz için ve geleceği sosyal bilimlerde olan gençlerimize rehberlik etmek için düzenliyoruz. Bu zirve, öğrencileri ve aileleri sosyal bilimler alanında bilgilendirme, sosyal bilimlerin dallarını ve bölümler arasındaki farkları uygulamalı olarak anlatma ve öğrencilere vizyon ve motivasyon kazandırma amaçlarını taşıyor.

Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi’ne katılarak iş dünyasının önde gelen isimlerinin tecrübelerini dinleyip, merak ettiklerini sorma fırsatı yakalayabilir, alanında öncü şirketlerin yetkilileriyle sohbet edebilirsin. Ayrıca gelecekte çalışmayı düşündüğün iş alanlarını tecrübe edebilir, aynı meslek gruplarında çalışan insanlarla tanışıp, istişare edebilirsin. Böylelikle tercihlerini mesleklerle ilgili daha fazla bilgiye sahip olarak yapma fırsatı elde etmiş olursun.

Bu yıl 3.sü düzenlenecek olan “Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi” 20-21-22 Temmuz 2019 tarihlerinde Başakşehir Yerleşkesi'nde gerçekleşecek. Zirvenin 1. ve 2. günü atölye çalışmalarında seçtiğin alanla ilgili etkileşimli ve uygulamalı bir eğitim göreceksin. Zirvenin 3. gününde ise duayen isimlerin tecrübe ve birikimlerinden istifade etme fırsatı bulabileceksin.